/ by /   News / 0 comments

Youtube’dan ne kadar kazanırım ve geliri ne kadar? Youtube gelir, kazanç ve para hesaplama yöntemi

Kanal oluşturduğunuzda paylaşacağınız kaliteli içerikle daha fazla kullanıcıya ulaşır ve abone olmalarını sağlayarak tüm videolarınızı anında görmelerini sağlayabilirsiniz. Youtube kanal oluşturma işlemleri, Google hesabı ile Youtube oturumu açıldıktan sonra kanal seçeneği üzerinden işlem adımları takip edilerek yapılır. Youtube kanalında sponsorluk sağlamak, içerik üreticileri için önemli bir gelir kaynağıdır. Youtube kanalında sponsorluk yapabilmek için öncelikle, bir takipçi kitlesi oluşturmanız gerekmektedir.

Youtube Para Kazanma Özelliğinin Açılması İçin İzlenmesi Gereken Yollar

youtube para kazanma

Gelin birlikte nasıl YouTube üzerinden para kazanma yolları nedir ona bakalım. Kanalınızın uygunluğunu doğrulamak istiyorsanız, çoğu Youtube sayfasının sağ üst köşesindeki logonuzu tıklayıp ardından Youtube StudioBeta’yı seçerek bunu öğrenebilirsiniz. Bu ekranda para kazanma penceresini görmeniz gerekir ve “Daha Fazla Bilgi”ye tıklarsanız, abone sayısı ve izlenme saatleri açısından tam olarak nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Daha sonraki aşamada reklamların nerede yayınlanacağına karar vermeniz beklenir.

YouTube’da birden çok kanaldan tek hesaba ödeme alınır mı?

Programa başvurmak için Youtube kanalınızda en az 1,000 aboneye ve videolarınızda en az 4,000 saat izlenmeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda, Program Ortaklığı’na başvurabilir ve reklam geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Nasıl ki YouTuber’lar video içeriklerinden para kazanmayı hedefliyorsa reklamcılar da hedef kitlelerine ulaşmak için kanallar bulmayı hedefler. AdSense ile elde edeceğiniz gelir kanalın abone sayısına ve içerik izlenmelerine göre farklılık gösterir. Eğer siz de AdSense yöntemi ile gelir elde etmeyi düşünüyorsanız bir AdSense hesabı açmalı ve bu hesap üzerinden kanalınızın içeriklerine uygun reklam türlerini seçmelisiniz. Youtube kanalı olan ve düzenli olarak gönderi paylaşan birçok kişinin Youtube’dan para kazanma hakkında soruları da vardır.

Youtube Abone Sayısı Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • İzleyicilerin dikkatini çekmek ve onları etkilemek için birkaç ipucu ve strateji kullanabilirsiniz.
 • Sizler de YouTube’dan para kazanma için etkili içerikler arıyorsanız birtakım kurallara dikkat etmeniz önerilir.
 • Ayrıca YouTube SEO’sundan yararlanarak rekabette bir adım öne geçebilirsiniz.
 • Bu içerik üreticilerin çok azı başarılı olurken, büyük bir çoğunluğu ise bir avuç video yayınladıktan sonra sırra kadem basıyor.
 • Başvurusu kabul edildiği zaman YouTube’dan para kazanmaya kolaylıkla başlayabilirsiniz.
 • İçeriğinizin ses ve video kalitesi de başarınızda rol oynayan önemli faktörlerden biridir.

Yeni koşullar arasında 3 ayda 3 herkese açık yükleme yapmak da gerekiyor. İçerik üreticileri güncellenen şartları sağlamaları durumunda YouTube İş Ortağı programına başvurabilecekler. Sıfırdan bir YouTube kanalı başlatıyorsanız, Youtube para kazanma sonuçları görmeye başlamak için en az 6-8 ay boyunca kaliteli içerikler oluşturmanız gerekir. Elbette viral haline gelen bir video çok daha kısa sürede YouTube’dan para kazanmanızı sağlayabilir.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Çünkü sizin hedeflediğiniz kitlenin dikkatini çekmek için mücadele eden tam zamanlı YouTuber’lar da olacak. Kanalınız için içerik oluştururken bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Cazip küçük video resimleri ve başlıkları oluşturarak kalabalığın arasından sıyrılmaya çalışın.

YouTube Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri Neler?

Sizin maliyetinizi zorlayan içerikler devamlılık konusunda birtakım aksaklıklar oluşturabilir. Markaların reklamlarına içeriğinizde yer vermeniz halinde kazanç sağlayabilir ve bunu hesaplayabilirsiniz. Böylece kazancınızın hangi yöntemle olduğunu öngörerek YouTube kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

Andaç’a abone olun

 • Günümüz mobil teknolojileri güçlü kamera sistemleri ile yüksek kalitede video çekimi yapmanızı sağlıyor.
 • Kanalınıza abone olan ve videolarınıza önem veren kullanıcıların güvenini kazanmak önemlidir.
 • Bir video yüklediğinizde YouTube bu videonun ses ve görüntü açısından telif içerip içermediğini otomatik olarak kontrol eder ve yayınlayabilmeniz için bu süreçten sonra size izin verir.
 • Bu, birçok içerik oluşturucusunun merak ettiği ve araştırdığı bir konudur.

YouTube içerikleriniz veya kanalınızla başvurabileceğiniz YouTube İş Ortaklığı Programı ile kazanç sağlayabilirsiniz. Sosyal medya kültürünün insan yaşamına entegre olmasıyla birlikte markaların tanıtımını içeriklerinize taşıyabilirsiniz. Ayrıca içeriklerinize reklamsız devam edebilir, sponsorlu videolar altında markalarla iş planı geliştirebilirsiniz. Paylaşılan içeriklerle insanların görüşlerini etkileyebilmek artık mümkün. Anlaştığınız markanın veya uygulamaların tanıtımını paylaşımlarınıza ekleyebilir ve böylece YouTube üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

youtube para kazanma

Yeni Hesap Oluştur!

Hangi yaş grubundaki insanlara ulaşmak istediğinizi ve hangi ilgi alanlarına hitap etmek istediğinizi belirleyin. Bu sayede içeriğinizi daha hedefli ve etkili bir şekilde oluşturabilirsiniz. Youtube’da popüler olan veya ilgi gören konuları araştırarak, izleyici kitlenizin ilgisini çekebilecek içerikler üretebilirsiniz. Üyelik açtıktan hemen sonra profil kontrol merkezinizde uygun adımları takip ederek kolayca ortaklık başlatabilirsiniz.

Bu işlem adımlarını kullanarak yeni hesap oluşturduktan sonra oluşturmuş olduğunuz video içeriklerini paylaşmaya başlayabilirsiniz. İzleyicilerinizle etkileşimde bulunmak, onların sizi daha fazla sevmesini ve size sadık olmasını sağlar. Yorumlara yanıt vermek, izleyicilerin sorularını cevaplamak ve onlarla iletişim halinde olmak, abone sayınızı artırmak için etkili bir yöntemdir. Ayrıca sosyal medya platformlarında da aktif olun ve izleyicilerinizle orada da iletişimde bulunun. Böylece izleyicileriniz sizi daha yakından tanıyacak ve abone olma istekleri artacaktır. Bir logo, kanalınızın kolayca tanınmasını sağlar ve izleyicilerinizle markanız arasında bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

 • Sonuçta oldukça bakir bir alandır ve nerede ise rakipsiz olarak işe başlama şansına sahip olacaksınız.
 • YouTube sponsorluk yöntemiyle para kazanma, bir marka veya şirketle iş birliği yaparak para kazanma yöntemidir.
 • YouTube’da para kazanmaya başlamak için bir Google AdSense hesabı oluşturmanız gerekir.

Bağlantının kalitesi, nereden geldiği, ne kadar etkileşime girdiği gibi faktörler bir izlenmenin fiyatını belirler. Ayrıca abonelerinizin ödeyeceği ücretler de tamamen kendilerine kalmıştır. Dolayısıyla ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin ne kadar insana ulaşma beceriniz olduğu ile ilgilidir.

youtube para kazanma

Ürün rafı

Bu da sizin için YouTube’den para kazanmanın en iyi yollarından biri haline gelebilir. Fakat bu yöntem ile YouTube üzerinden para kazanıyorsanız, kanalınızın konusuyla ilgili ürünleri kitlenize tanıtmalısınız. YouTube’dan para kazanma yöntemleri arasında en çok bilineni içeriklere eklenen reklamlardır. Paylaştığınız videolara YouTube üzerinden etiket ve link bağlantısı ekleyebilir, kazanç sağlayabilirsiniz. Lokasyonunuza, izleyici kitlenize ve reklam ağınıza göre paylaşımınıza eklediğiniz reklamların kullanıcılar tarafından izlenmesi ve tıklanması oranında gelir elde edebilirsiniz.


Leave a Reply